מרכזי ההערכה« מרכזי הערכה« מכונים« ראשיאתה כאן:
  
  שם
  טלפון
  מתעניין ב:
  טקסט חופשי
  אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך משלוח עדכונים, הצעות והטבות המגיעות לי באימייל או ב-SMS
  בחן את עצמך
   

  מרכזי ההערכה

  מהם מרכזי הערכה?

  מרכזי הערכה הם לא מקום. מרכזי הערכה הם תהליך בו אתם נבחנים על מגוון של יכולות. מרכזי הערכה משלבים ראיונות עם מגוון של פעילויות הערכה שונות. הדבר מאפשר למעסיקים לקבל תמונה רחבה יותר שלכם כאשר הם מקבלים החלטה בנוגע לגיוסכם. הם יכולים להיות מלווים בהשקעה גדולה מצדו של המעסיק , הן מבחינת הזמן והן מבחינת הכסף. שיטות גיוס ומיון קלאסיות מתמקדים לרוב על ביצועכם בעבר: כמה טוב אתם יכולים לדון ולהסביר סיטואציות שהתמודדתם איתם בעבר. מרכזי הערכה, לעומת זאת יוצרים סימולציות של מצבים הדורשים כישורים הדומים לאלו שתדרשו בתפקיד, והם מחפשים לראות עד כמה אתם תתמודדו באופן נכון עם המצבים.

  ההיסטוריה של מרכזי ההערכה

  מרכזי הערכה אינם המצאה חדשה. למעשה, הם נעשו לראשונה על ידי צבא ארצות הברית בזמן מלחמת העולם השנייה בכדי למיין מועמדים לתפקידי קצונה. הצבא רצה בזמן קצר לאבחן מועמדים בעלי יכולות גבוהות אשר יכולים להצליח בטווח רחב של מצבים מורכבים.

  מתי תדרשו לעבור מרכזי הערכה

  מעסיקים רבים עורכים מרכזי הערכה בהתהליך המיון לעבודה. באופן מסורתי, הם נעשים לאחר מיון ראשוני באמצעות ראיון, אולם הם יכולים להעשות גם בשלב מוקדם יותר בהתאם לאופי התפקיד. לרוב משתמשים בהם שיש מספר רב של מועמדים, במיוחד כאשר מדובר בגיוס של קבוצה גדולה של אנשים בעלי רקע זהה. מרכזי הערכה הינם פופלריים גם בסקטור הציבורי, ובסקטור הביטחוני. השימוש במרכזי הערכה נעשה לרוב כאשר יש יותר מתפקיד אחד פנוי. בנוסף לכך, מרכזי הערכה נעשים במסגרת מבחני מו"ר, בתהליך המיון לרפואה ולפני קבלה לתואר שני בפסיכולוגיה.

  מה קורה במרכז הערכה טיפוסי

  במרכזי ההערכה אתם תצטרפו לקבוצה של מועמדים לסדרה של מבחנים והערכות. מרכזי הערכה מתוכננים באופן כזה שהם יכולים להראות למעסיקים הפוטנציאליים שלכם האם אתם יכולים להדגים את היכולות האישיות והמקצועיות הנדרשות לביצוע התפקיד. מרכזי הערכה יכולים להיות אינטנסיביים, ויכולים לערוך יום שלם, אז היו מוכנים לאכול שם ארוחת צוהריים.