האבטלה ממשיכה לגדול« עדכוני חדשות« עזרים« ראשיאתה כאן:
  
  שם
  טלפון
  מתעניין ב:
  טקסט חופשי
  אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך משלוח עדכונים, הצעות והטבות המגיעות לי באימייל או ב-SMS
  בחן את עצמך
   

  האבטלה ממשיכה לגדול

   

  רובי גינל: האבטלה במשק תמשיך לעלות, בסוף השנה היא תגיע לכ-9%, דהיינו - עוד כ-48 אלף עובדים יצטרפו למעגל האבטלה

  22/06/2009

  אתר industry.org.il

   

   

  רובי גינל: למרות האופטימיות הזהירה בשווקים, אין סימנים לאור בקצה המנהרה של  שוק העבודה; האבטלה במשק תמשיך לעלות, בסוף השנה היא תגיע לכ-9%, דהיינו - עוד כ-48 אלף עובדים יצטרפו למעגל האבטלה; מעריך - אם עסקת החבילה תיושם במלואה - הגידול באבטלה ייעצר אולי כבר במהלך השנה הבאה; ביצוע התוכנית הכלכלית יביא לתוספת צמיחה של 1% כל שנה, כאשר כל אחוז משמעו 25,000 משרות חדשות. המגזר העסקי נדרש לפתרונות גמישות תעסוקתית במימון המדינה, בדומה למדינות רבות בעולם.

   

  המגזר העסקי הגיע לקצה גבול יכולתו לשימור עובדיו. בהעדר פתרונות מדינה הנהוגים בעולם לגמישות תעסוקתית, דוגמת מימון שבוע עבודה מקוצר - האבטלה במשק תנסוק לכ-9%  בסוף השנה, דהיינו - עוד כ-48 אלף עובדים יצטרפו למעגל האבטלה. מספר המובטלים במשק יעמוד בסוף 2009 על כ-276 אלף איש. כך אומר רובי גינל, סמנכ"ל לכלכלה ולרגולציה בהתאחדות התעשיינים, בעקבות נתוני הלמ"ס על הגידול באבטלה.

   

   גינל אומר, כי אם עסקת החבילה תיושם במלואה  ואכן התקציבים יופנו לסעיפים מחוללי צמיחה - הגידול באבטלה עשוי להעצר במחצית הראשונה של השנה הבאה. מנועי הצמיחה המופעלים בעסקת החבילה יביאו לתוספת 1% צמיחה כל שנה בחמש השנים הקרובות, כאשר כל אחוז משמעו 25,000 משרות חדשות, אומר גינל.

   

  גינל מציין, כי מדובר במתן עדיפות לחברות ישראליות במכרזים לביצוע עבודות גם בחברות ממשלתיות ובעיריות; תקציב המדען הראשי  יוגדל ב-750 מיליון שקל, 900 מיליון שקל יופנו לעידוד השקעות הון בפריפריות ופרויקטי תשתית בהיקף של כ-10 מיליארדי שקלים יקודמו באמצעות ועדה להסרת חסמים בראשות ראש הממשלה.

   

  בנוסף, יוגדלו תקציבי שיווק ופיתוח התיירות ב-250 מליון שקל, 400 מיליון שקל יופנו לעבודות שיפוץ במוסדות החינוך, תקציב של 300 מיליון שקל יופנה לתמיכה בעסקים קטנים, בסחר חוץ ובעידוד הפריפריות ועוד. המדינה תשמש כמבטח משנה לעסקאות יצוא בהיקף של 6 מיליארד שקל ותנאי האשראי בערבות מדינה ישופרו.

   

  עם זאת, אומר גינל, המדינה עדיין לא אימצה פתרונות לגמישות תעסוקתית הנהוגים בעולם, דוגמת מימון היום החמישי בשבוע עבודה מקוצר. מרבית מפעלי התעשייה שנקטו בפתרון זה הגיע לניצול מקסימלי של ימי החופשה של העובדים ובהעדר סיוע של המדינה, נפלטים עובדים אלו לשוק האבטלה וממומנים בכל מקרה על ידי המוסד לביטוח לאומי.