מבחני אישיות« סוגי האבחונים השונים« אבחונים« ראשיאתה כאן:
  
  שם
  טלפון
  מתעניין ב:
  טקסט חופשי
  אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך משלוח עדכונים, הצעות והטבות המגיעות לי באימייל או ב-SMS
  בחן את עצמך
   

  מבחני אישיות

  מבחני אישיות: מבחנים אלה נועדו לחשוף חלקים פחות גלויים באישיות הנבחן, והם מוסיפים נדבך על הראיון והמבחנים הקבוצתיים. את טיבם של מבחני האישיות עוטף מעטה של סודיות וזאת מכיוון שקיימת הנחה כי ככל שהנבחן ידע פחות על המבחן כך תשובתו תהיה כנה ואמיתית יותר. מעטה הסודיות הוא הגורם העיקרי לתחושות של כעס, חרדה ולחץ מבחינות אלו. 

  תיאור תמונות: אחד המבחנים הנפוצים ביותר, בוחן את תגובתו הטבעית של הנבחן לתמונה המוצגת לפניו, תגובה זו מלמדת על אישותו של המועמד. מבחן זה בוחן את תגובתך לתמונה שמוצגת לפניך, תגובתך מלמדת על אישיותך. קיימת הנחה בפסיכולוגיה הטוענת כי כאשר אדם מתאר תמונה, אירוע ואפילו אדם אחר יש לו נטייה להכניס לתיאור חלקים מאישיותו. ההוראה הניתנת היא בדרך כלל: "תאר את התמונה המוצגת לפניך, ספר מה קרה בעבר, מה אתה רואה שקורה עכשיו ומאה אתה חושב שיקרה בעתיד. מה לדעתך מרגישה הדמות שבתמונה? מה היא חושבת?" דרך תיאור התמונה, לומדים אנשי המקצוע על האישיות שלך ואין כל טעם לנסות ולהתרכז  ב"מה הם מחפשים", חשוב יותר להתרכז בתמונה, לנשום עמוק, לתת תשובה מלאה שמתייחסת לכל חלקי התמונה השונים, זה בסדר להביע דעה או עמדה אבל חשוב שהיא תהיה עיקבית.

  השלמת משפטים: בדומה לבמחן תיאור התמונות, השלמת משפטים באופן ספונטני מלמדת דבר מה על אישיות המועמד. המבחן עצמו כולל בין 50 ל100 משפטים, אותם אתה נדרש להשלים, כשלא ניתנת כל הוראה מיוחדת לפני השלמת המשפטים, זאת אומרת שבאפשרותך להשלים את המשפט לפי רצונך, הרגשותייך ותחושותייך. הכמות הגדולה של המשפטים וכן העובדה שלא ניתנת הוראה מדוייקת להשלמת המשפטים, לרוב יוצרים לחץ ובלבול.  המטרה היא לזהות נקודות חולשה שלך שנחשפות במצבי לחץ. דוגמאות למשפטים:

  • הוא עזב את החדר כשהוא מאוד..........
  • אנשים מצפים ממנה ל..............
  • כולם יודעים שהיא.............
  • אנשים חושבים שאני............
  • ילד רע לרוב...........
  • האירוע גרם לו ל..........
  • מנהל מוצלח ניחן ב.............

   חשוב לדעת, גם במבחן מסוג זה אין תשובות נכונות ולא נכונות, אי אפשר לנסות ולנחש מה "הם" מצפים שתענה, השתדל להיות עקבי ולהשלים את המשפטים על דרך החיוב גם אם המשפט עצמו הוא בקונטקסט שלילי. לדוגמא: "ילד רע לרוב... לא מסדר את החדר" ולא "ילד רע לרוב.... מבלגן את החדר"

  מצבים בינאישיים - התנהגות במצבי קונפליקט ואי נעימות: מבחן הנחשב לחשוב ביותר מבין מבחני האישיות שכן משרות ותפקידים רבים דורשים התמודדות יומיומית איטנסיבית עם מצבים לא נעימים וקונפליקטים.

  מטרת המבחן לבדוק את תפקודך במצבים קיצוניים, בפסיכולוגיה קיימת טענה הגורסת שבני אדם באופן טבעי מנסים להמנע מחיכוכים וממצבי מתח. למעשה, התנהגות במצבים אלה תעיד על רמת הרגישות והפגיעות שלך. מבחן זה נערך בשני אופנים, או דרך תיאור מצב שבסופו אתה נשאל כיצד הייתה מגיב או באמצעות הדמייה, סימולציה בה עלייך להתנהג בהתאם להתנהגות של המראיין/ שחקן. במבחן זה אתה נמדד במספר פרמטרים כגון: עוצמת תגובתך, הסגנון בו אתה משתמש כדי להגיב למצבים לא נעימים, מידת שליטתך בסיטואציה ועוד. באופן כללי קיימים 3 "טיפוסים":

  • המגיבים בעלבון והסתגרות
  • המתקיפים חזרה
  • מנסים לצמצם ככל האשפר את תחושת אי הנעימות והלחץ על ידי מציאת פתרון לבעיה.

  לפני הגיעך ליום המיונים חשוב להכיר את עצמך ובכנות לדעת איזה "טיפוס" אתה,  הכרחי לקבל פידבק חיצוני אובייקטיבי שיעזור לך לחזק נקודות תורפה ולהדגיש נקודות חזקות. כך תוכל להיות מוכן מראש לכל סיטואציה.

  פרשנות אישית לציורים: דרך נוספת ללמוד על צדדים חבויים באישיות המועמד לתפקיד. מתן פרשנות אישית פותחת פתח לשיבוץ פרטים וחלקיחם מאישיות המועמד בתוך הסיפור.

  השלמת צורות: מבחן שנועד לבדוק  כישורים נדשרים כגון דיוק, פרפקציוניזם, תשומת לב לפרטים וכודמה.

  שאלונים אישיים: השאלון האישי מצטייר כאינפורמטיבי בלבד אך חשיבותו היא רבה כחלק ממבחני האישיות. יש לייחס לשאלון רצינות רבה  ולזכור בשאלון ניתנת למועמד ההזדמנות לפרט על עצמו ולכן יש להוכיח ידע ובקירות התחום או בתפקיד אליו הוא מועמד.