מבחני יושר« סוגי האבחונים השונים« אבחונים« ראשיאתה כאן:
  
  שם
  טלפון
  מתעניין ב:
  טקסט חופשי
  אני מאשר כי הפרטים שמסרתי ישמשו לצורך משלוח עדכונים, הצעות והטבות המגיעות לי באימייל או ב-SMS
  בחן את עצמך
   

  מבחני יושר

  מבחני יושר:  בשל ההשקעה הרבה של המעסיק בחיפוש ואיתור האדם המתאים ביותר למשרה מסויימת, ולאחר מכן השקעה בהכשרה ושימור הון אנושי, חשוב לו מאוד לדעת מהי מידת היושר של המועמד לתפקיד. במידה והמועמד מתאים מכל הבחינות האפשריות לתפקיד, אך יושרו מפוקפק, הרי שכל תוצאים הבחינות מפוקפקות גם הן.

  אבחון כתב היד- גרפולוגיה. תורה המבוססת על התפיסה לפיה כתב ידו של האדם משקף תכונות רגשיות ואישיות שונות. גרפולוגים רבים טוענים כי הם יכולים לראות גם נתונים ביוגרפיים על סמך כתב ידו של אדם מסויים. זו אינה תורה פסיכולוגית, אלא ענף וותיק יחסית שהתפתח בצורה נפרדת. ענף זה נחשב 'פסאודו- מדעי', כלומר אין אפשרות לבדוק אותו באופן מדעי ולהוכיח את מהימנותו. למרות הביקורת הרבה שנמתחה עליה, הגרפולוגיה נפוצה יחסית במבחני מיון לעבודה. פעמים רבות תידרשו במסגרת יום המיונים לכתוב את קורות חייכם בצורה מפורטת על דף נייר. לאחר מכן מועבר הדף לגרפולוג מומחה המעביר את חוות דעתו על סמך הדף שכתבתם. גרפולוגים ממליצים שלא לנסות באופן מלאכותי לשנות את כתב ידיכם, כיוון שהם מיומנים באבחון שינויים כאלו. לכן, אם תנסו לכתוב שלא באופן חופשי, ייתכן ותיחשדו בחוסר מהימנות ואמינות.

  פוליגרף-   מכשיר משטרתי באמצעותו ניתן לאבחן האם האדם דובר אמת או שקר, על סמך התגובות הפיזיולוגיות שלו. הפוליגרף מודד את התגובות הגופניות של הנבדק בזמן שהוא נדרש להשיב לשאלות מסויימות, ובאמצעות התגובות הבלתי רצוניות שלו קובע האם הנבדק משקר או לא. גם המהימנות של שיטה זו מוטלת בספק. שיטה זו נפוצה בעיקר בתחום האבחון הפלילי. במקומות עבודה מסויימים ,כגון משטרה, שב"ס, צה"ל וכדומה, ייתכן שתידרשו לעבור בדיקת פוליגרף כתנאי קבלה לעבודה.

  שאלון יושר ומהימנות- משמש ככלי לאבחן את יושרם ואמינותם של מועמדים לעבודה. שאלון זה מורכב משאלות רבות ודומות, ומה שנבחן הוא בין היתר, העקביות שלכם במתן התשובות. במסגרת השאלון תישאלו האם אי פעם גנבתם ממקום עבודה, האם לדעתכם גניבה ממעסיק הינה דבר מוסרי וכן הלאה. שאלון היושר נפוץ יותר מהפוליגרף במבחני מיון לעבודה, בין השאר משום שהוא יותר פשוט לתפעול.