מו"ר, מרק"ם, מר"ב ושאר מבחני הקבלה

מבחני מו”ר, מרק”ם, מר”ב וראיונות אישיים משמשים את האוניברסיטאות בארץ כתנאי לקבלה ללימודי רפואה. בישראל ניתן ללמוד במוסדות הבאים: העברית בירושלים, הטכניון בחיפה, תל-אביב, בן גוריון בבאר שבע. בנוסף ניתן ללמוד את המסלול הארבע-שנתי בתל אביב ובבר אילן (השלוחה בצפת). מטרת המבדקים היא לבחון את היכולות והכישורים שישרתו את המועמד במקצוע הרפואה ובהתמודדות עם מצבים מורכבים, כגון: תקשורת בין-אישית, מודעות עצמית, בגרות ואחריות. על סמך ביצועיהם הנבחנים יקבלו הערכה מבוחנים ואנשי המקצוע שיקבעו את קבלתם ללימודים.

 • אוניברסיטת תל אביב

  בישראל ישנם ארבעה מוסדות למסלול רפואה מלא, באורך 7 שנים: הטכניון, אוניברסיטת ת"א, האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת בן גוריון. בנוסף, ישנן שלוחות למסלול ארבע שנתי, לבעלי תואר ראשון במקצועות הנדרשים: אוניברסיטת ת"א, בר אילן - שלוחה שממוקמת בצפת.

 • דרישות המוסד

  תהליך הסינון ללימודי רפואה בישראל הוא מהקפדניים בעולם. מסלולי הרפואה המלאים בארץ נמשכים שבע שנים, מועברים בארבעה מוסדות בלבד והביקוש אליהם הוא גבוה ביותר. בשל כך תהליך הסינון כולל דרישה לציוני בגרויות ופסיכומטריים גבוהים במיוחד.

 • קבלה למוסדות לימוד

  בנוסף לעמידה בדרישות הקבלה של ציוני בחינות הבגרות והבחינה הפסיכומטרית, נעזרות האוניברסיטאות בבחינות מו"ר ומרק"ם וכך גם מר"ב, כתנאי הקבלה.

המלצות

הנה כמה המלצות מהתלמידים שלנו על החוויה שלהם וכיצד קורסי בית הספר ללימודים בחול תרמו לקריירה שלהם

quote

מעיין בר

גיליתי מקום שהוא הרבה מעבר לכל ציפיותיי. מקצועיות, רצינות ופדגוגיה ששמה את התלמיד במרכז עם צוות שחרט על דגלו את המילה שרות ויחסי אנוש.

מעיין בר

quote

רועי פולניצר

ברצוני להדגיש כי קורסי ההכנה של ברלינגטון למבחני ה- TOEFL וה- GRE, הינם שילוב ייחודי של מקצועיות ואנושיות. זכיתי לקבל רמת שירות גבוהה ומענה מהיר.

רועי פולניצר

אודות ברלינגטון

 • ברלינגטון אינגליש חברה בינלאומית חברה בין לאומית

  פעילה ב25 מדינות בעולם ועם יותר מ-2 מיליון לקוחות. סניפים בפריסה ארצית

 • מחלקה פדגוגית פדגוגיה ומו"פ

  מיטב המשאבים מושקעים עבור מתן ערך מוסף ללקוחותינו

 • 15 שנות ניסיון בלימוד 15 שנות ניסיון

  החברה הוותיקה ביותר בהכנה ללימודים בחו"ל, כ-15 שנים

 • מורים מורים מקצועיים

  מורים בעלי 10 שנות ניסיון בממוצע בהוראה